• bilgi@e-ordu.com

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,188 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Prof.Dr.Tevfik NOYAN
  • ADRES: Cumhuriyet Mahallesi, Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi, Merkez, Ordu, Altınordu, Ordu, Türkiye
  • TELEFON: 0 (452) 226 5214
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Bakanlar Kurulunun 01 Mart 2006 tarihli 5467 Sayılı Kararı ile kurulmuştur. Tıp Fakültesi kadrosunda farklı branşlardan olmak üzere 6 profesör, 18 doçent ve 42 doktor öğretim üyesi görev yapmaktadır. Akademik ve idari kadro oluşturma çabaları hızla devam etmekte olup, yeni katılacak öğretim üyeleri ile kadro daha da güçlendirilecektir.

Ordu İline büyük hizmet sağlayacak Tıp Fakültesi Hastanesinin mümkün olan en kısa sürede açılabilmesi için yoğun bir çaba gösterilmektedir. Devam eden bu süreçte Tıp Fakültesi sağlık hizmetlerini, T.C. Ordu Valiliği ile T.C. Ordu Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Birlikte Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Protokol kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde vermekte olup, fakültemiz öğretim üyeleri burada eğitim, araştırma ve sağlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Tıp Fakültesinin Morfoloji binası 12.000.m2 kapalı alana sahip olup bu binada 567 kişilik konferans salonu, 198 kişilik üç adet amfi, 56 kişilik 4 adet derslik, kütüphane, kafeterya, 2 adet multidisiplin laboratuvarı, Anatomi laboratuvarı ve Bilişim Laboratuvarı ile birlikte çok sayıda laboratuvar, Temel Tıp Bilimleri anabilim dallarına ait mekanlar, dekanlık ve yönetim birimleri bulunmaktadır. Öğrenci laboratuvarları ve derslikler modern ders araç ve gereçleri ile donatılmakta olup entegre sistem ile eğitim yapılmaktadır.

2011-2012 eğitim ve öğretim yılında 6’sı yabancı uyruklu olmak üzere 37 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Fakültemizin bugün 169’u kız, 173’ü erkek olmak üzere toplam 342 öğrencisi öğrenim görmektedir. Fakültemizde tıp eğitiminin yanı sıra, tıpta uzmanlık ve yüksek lisans eğitimi de sürdürülmektedir. Fakültemizde 6 profesör, 19 doçent ve 38 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 63 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Ayrıca çeşitli branşlarda 26 araştırma görevlisi de eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Her geçen gün artan sayısıyla akademisyenlerimiz eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize ışık tutarken, aynı zamanda gerçekleştirdikleri çalışmalarla isimlerini bilim dünyasında duyurmaktadırlar.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.